Translate

Staff Directory

Search for a staff member

Administration

Robin Kobrowski

Robin Kobrowski

PRINCIPAL
Carissa Marrs

Carissa Marrs

ASSISTANT PRINCIPAL

Office Support

Colleen Adler

Colleen Adler

OFFICE ASSISTANT II, CROSSING GUARD
Michelle Magee

Michelle Magee

OFFICE ASSISTANT IV
Lei Yuan

Lei Yuan

OFFICE ASSISTANT II

Student Services

Jeremy Birch

Jeremy Birch

TEACHER ON SPECIAL ASSIGNMENT
Rachel Bliss

Rachel Bliss

ESL TEACHER
Lesley Conway

Lesley Conway

SOCIAL WORKER
Lisa Crnich

Lisa Crnich

ACADEMIC COACH
Emily Dignan

Emily Dignan

RESOURCE ROOM
Shalene Fenton

Shalene Fenton

ELEMENTARY COUNSELOR
Amanda Gagnon

Amanda Gagnon

SPEECH PATHOLOGIST
Crystal Humphries

Crystal Humphries

ESL TEACHER
Devon Julien

Devon Julien

ESL TEACHER
Jenna Lempesis

Jenna Lempesis

RESOURCE ROOM
Grace Mclaughlin

Grace Mclaughlin

ELEMENTARY COUNSELOR
Emma Morgan-Mcleod

Emma Morgan-Mcleod

PSYCHOLOGIST
Martha Rodriguez

Martha Rodriguez

BILINGUAL FACILITATOR I

Kindergarten

Elizabeth Hilger

Elizabeth Hilger

Jennifer Lane

Jennifer Lane

Kerri Swygard

Kerri Swygard

Jennifer Tonges

Jennifer Tonges

Makenna West

Makenna West

First Grade

Sarah Bruskotter

Sarah Bruskotter

Amanda Grock

Amanda Grock

Amy Molony

Amy Molony

Katie Sexton

Katie Sexton

Rachel Strozeski

Rachel Strozeski

Second Grade

Susan Dowd

Susan Dowd

Claire Okazaki

Claire Okazaki

Megan Phillips

Megan Phillips

Hailey Roberson

Hailey Roberson

Amanda Sutton

Amanda Sutton

Third Grade

Abigale Lane

Abigale Lane

GRADE 3
Cheryl Mandell

Cheryl Mandell

GRADE 3
Sara Mcguire

Sara Mcguire

GRADE 3
Nathaniel Rinaker

Nathaniel Rinaker

GRADE 3
Alexia Ross

Alexia Ross

GRADE 3

Fourth Grade

Adriana Aivazis

Adriana Aivazis

Susan Ashbrook

Susan Ashbrook

Lawrence Crnich

Lawrence Crnich

Alison Marr

Alison Marr

Cheryl Mclaughlin

Cheryl Mclaughlin

Fifth Grade

Paul Chamberlin

Paul Chamberlin

Amber Gallardo

Amber Gallardo

Cathy Lamb

Cathy Lamb

Julia Marlin

Julia Marlin

Courtney Yeager

Courtney Yeager

Middle School - Core Classes

Sarah Manuel

Sarah Manuel

LANGUAGE ARTS, MATH TEACHER
Xavier Tong

Xavier Tong

SCIENCE TEACHER, SOCIAL STUDIES

Specialists

Scott Halgren

Scott Halgren

PE
Andrea Herinckx

Andrea Herinckx

VOCAL MUSIC
Stephanie Meeks

Stephanie Meeks

VOCAL MUSIC
Becca Putnam

Becca Putnam

LIBRARY MEDIA ASSISTANT
Supriya Singhi

Supriya Singhi

TECHNOLOGY INSTRUCTIONAL ASSISTANT
Andrew Stoughton

Andrew Stoughton

PE

Para Educators

Lisa Chadwick

Lisa Chadwick

Chad Kho

Chad Kho

Jody Knispel

Jody Knispel

Amy Macdonald

Amy Macdonald

Sally Sonek

Sally Sonek

Nutrition Services

Pamela Hutchinson

Pamela Hutchinson

Caroline Mccorkle

Caroline Mccorkle

School Support

Colleen Adler

Colleen Adler

OFFICE ASSISTANT II, CROSSING GUARD
Lisa Chadwick

Lisa Chadwick

PARA EDUCATOR I, CROSSING GUARD
Jeremy Coker

Jeremy Coker

CUSTODIAL FOREMAN II
Jennifer Epps

Jennifer Epps

TECHNOLOGY SUPPORT SPECIALIST I
Pamela Hutchinson

Pamela Hutchinson

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I, CROSSING GUARD
Jody Knispel

Jody Knispel

PARA EDUCATOR I, CROSSING GUARD
Christopher Martin

Christopher Martin

CUSTODIAN I
Christiana Wilson

Christiana Wilson

CUSTODIAN I